Regulamin FRUTUŚ KidsCUP Tour
Featured

Regulamin FRUTUŚ KidsCUP Tour już dostępny!

Mamy zaszczyt przedstawić regulamin rozgrywek cyklu turniejów FRUTUŚ KidsCUP TOUR. Przełomowa formuła touru dla młodych tenisistów powiązanego z rozgrywkami LOTTO SuperLIGI jest absolutną nowością w realiach nie tylko polskiego tenisa, ale również polskiego sportu.

Rozgrywki LOTTO SuperLIGI ruszają już 29 maja, a wraz z nimi swoją rywalizację rozpoczną młodzi tenisiści, którzy walczyć będą o miejsce w programie szkoleniowym Frutuś KidsCUP Team. Nowatorska idea stworzenia grupy młodych adeptów tenisowej pasji zebrała w Polsce i zagranicą wiele pozytywnych ocen. Obecna grupa biorąca udział w projekcie została wyselekcjonowana spośród najbardziej obiecującej tenisowej polskiej młodzieży przez SuperLIGĘ S.A., teraz o miejsce w programie młodzi sportowcy będą walczyć na korcie podczas Frutuś KidsCUP Tour. Najlepsza dwójka spośród wszystkich startujących będzie mogła liczyć na pomoc fachowców, trenerów i profesjonalistów z dziedzin pozasportowych, którzy nadzorują program Frutuś KidsCUP Team, a także na finansowanie i minimum sześć wyjazdów na turnieje międzynarodowe.

Promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, promocja tenisa, propagowanie wychowania przez sport, kształtowanie zdrowego stylu – takie są podstawowe założenia oraz cele Frutuś KidsCUP Tour, który organizowany jest dla dzieci z roczników 2011 i 2012. Istnieje możliwość dopuszczania do zawodów dzieci z rocznika 2013, lecz może to mieć miejsce po weryfikacji umiejętności przez ekspertów z Frutuś KidsCUP Team. Istotne również jest to, że zawodnik przystępujący do gier musi mieć aktualną licencję Polskiego Związku Tenisowego (licencję podstawową PZT bądź licencję PZT Tenis10.

Turnieje Frutuś KidsCUP Tour 2022 odbędą się w następujących formatach rozgrywek:

  • Gra pojedyncza – 1 set do 6 wygranych gemów, bez przewagi w gemach (przy stanie 6:6 tiebreak do 7 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi);
  • Gra podwójna – 1 set do 6 wygranych gemów, bez przewagi w gemach (przy stanie 3:3 tiebreak do 7 punktów przewagi z zachowaniem dwóch punktów przewagi);
  • Turniej pocieszenia – 1 set do 4 wygranych gemów, bez przewagi w gemach (przy stanie 3:3 tiebreak do 7 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi).

Rozgrywanie turniejów dopuszczalne jest na wszystkich nawierzchniach kortu, które determinowane będą miejscem rozgrywania poszczególnych turniejów. Turnieje rozgrywane będą normalną piłką.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Frutuś KidsCUP Tour 2022. Do dokumentu – w załącznikach – dołączone są również karty zgłoszeniowe do turnieju.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA