Featured

FRUTUŚ KidsCUP Tour - relacja z Ustronia

Relację z pierwszego turnieju cyklu FRUTUŚ KidsCUP Tour zacznijmy od pytania: które zwierzę jest najbardziej tenisowym zwierzakiem i co łączy je z najfajniejszym turniejem w Polsce?

Zdradzimy wam kilka ciekawostek,
·     sprawia pozory spokojnego zwierzęcia,
·     jednak w rzeczywistości jest zwinny i szybki,
·     jest drapieżny,
·     sprytny i nigdy się nie poddaje.

Posiada dokładnie te cechy, które są potrzebne młodym tenisistom do osiągnięcia sukcesu i właśnie dlatego stał się nieodłącznym elementem każdego turnieju FRUTUŚ KidsCUP Tour.

Ryś jest widoczny!

Każdy uczestnik turnieju otrzymuje na powitanie pakiet, w którym między innymi znajdzie pamiątkową koszulkę z wizerunkiem naszego bohatera. Jak ma na imię? Zanim poznamy odpowiedź, od razu pytanie numer dwa: jaki jest najfajniejszy tenisowy turniej dla dzieci w Polsce? Odpowiedź jest prosta! To FRUTUŚ KidsCUP Tour! Już jest, a będzie jeszcze bardziej rozpoznawalną kuźnią talentów w Polsce, której zadaniem jest wyszukiwanie i wsparcie młodych talentów tenisa.

Kilka ważnych faktów.

W skład Frutuś KidsCUP Tour wchodzi : cykl siedmiu turniejów (w grze pojedynczej i podwójnej). Najlepsza 16-tka wystąpi w grudniowych rozgrywkach Masters. Stawką jest udział dla dwóch chłopców i dwóch dziewczynek w projekcie FRUTUŚ KidsCUP Team w kolejnym sezonie.

28-ego maja w Ustroniu rozpoczął się pierwszy z cyklu turniejów FRUTUŚ KidsCUP Tour.

Rywalizacje poprzedziło uroczyste rozpoczęcie podczas którego wręczono wyjątkowe pakiety startowe. Było wesoło i radośnie, a już za chwilę miała się rozpocząć naprawdę zacięta rywalizacja w duchu fair-play. Tu już nie było żartów 😉

Nie brakowało meczów pełnych emocji, fajnych wymian i okrzyków radości.  Nie każdy zostanie zwycięzcą, lecz wyrazy uznania należą się wszystkim tym, którzy podjęli walkę i wystąpili w rozgrywkach. Drodzy Rodzice, dzięki wielkie i za Wasze zaangażowanie! Za setki przejechanych kilometrów!

Bezkonkurencyjny wśród chłopców okazał się Filip Bulski (AT Masters Radom), który w finale pokonał Mateusza Gagatka (ZTT Złotoryja) 6/1. Filip za zwycięstwo zainkasował 24 punkty do rankingu Race to Masters. Tyle samo punktów otrzymała Julia Peplińska (KS Start Wisła Toruń), która została zwyciężczynią w kategorii dziewczynek. W ostatnim meczu okazała się lepsza od Blanki Wasieli (Calisia Tennis Pro Kalisz) wygrywając 6/3.

W niedzielę, w drugim dniu turnieju, biorący w nim udział młodzi zawodnicy mieli możliwość – w przerwach między swoimi meczami – kibicować zawodowym tenisistom, rywalizującym w LOTTO SuperLIDZE reprezentujących KT Kubala USTROŃ i BKT Advantage BIELSKO-BIAŁA. Czy kiedyś zajmą ich miejsce w profesjonalnym tenisie? Trzymamy za to kciuki! Między innymi właśnie po to powstał program FRUTUŚ KidsCUP, aby pomóc im w spełnieniu ich marzeń.

 

Zwycięzcy FRUTUŚ KidsCUP Tour

Dziewczynki:
I miejsce - Julia Peplińska (KS Start Wisła Toruń)
II miejsce - Blanka Wasiela (Calisia Tennis Pro Kalisz)
III miejsce - Anita Cytrycka (ZKT Zielona Góra)
III miejsce - Antonina Kormanek (KS Górnik Bytom)

Faza grupowa - wyniki turnieju dziewcząt
Faza finałowa - wyniki turnieju dziewcząt

Chłopcy:
I miejsce - Filip Bulski (AT Masters Radom)
II miejsce - Mateusz Gagatek (ZTT Złotoryja)
III miejsce - Maksymilian Górski (KT Break Warszawa)
III miejsce - Oskar Wielgus (KT Kubala Ustroń)

Faza grupowa - wyniki turnieju chłopców
Faza finałowa - wyniki turnieju chłopców

 

Zwycięzcy Turnieju Pocieczenia

Dziewczynki:
I miejsce: Liliana Sala (KS Nysa)
II miejsce: Liwia Zarzeczna (KS AZS AWF Wrocław)

Wyniki turnieju pocieczenia

Chłopcy:
I miejsce: Stanisław Jodko (NST)
II miejsce: Mikołaj Cieślar (KS Górnik Bytom)

 

Nagrody zwycięzcom wręczyli:
Filip Cieszkowski – Dyrektor Biura Marketingu Krajowej Grupy Spożywczej SA, właściciela marki Frutuś
Danuta Dmowska-Andrzejuk – Prezes SuperLIGA SA
Artur Bochenek – Wiceprezes SuperLIGA SA

 

 

 

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA