Ania i Oskar zwyciężyli w Ustroniu

Ania i Oskar zwyciężyli w Ustroniu

Wspaniała atmosfera towarzyszyła piątemu turniejowi z cyklu KidsCUP TOUR "Śladami Tenisowych Mistrzów" 2023, który odbył się w Ustroniu na obiekcie KT Kubala Ustroń. To miasto było już dobrze znane uczestnikom, ponieważ rok wcześniej odbyła się tam pierwsza historyczna kolejka Lotto SuperLIGI oraz pierwszy turniej z cyklu KidsCUP TOUR.

Mimo początkowych kłopotów z pogodą pierwszego dnia, organizatorzy byli w stanie szybko się zareagować i całe zawody odbyły się bez większych opóźnień. Dzieci z całego kraju, pełne zaangażowania i pasji do tenisa, rywalizowały na korcie, starając się zagrać jak najlepsze mecze.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Anna Pospisilova zdobywając pierwsze miejsce. Ania w finale pokonała Julię Stec i 6/1 6/1. Barbara Cierzyńska w meczu o trzecie miejsce po bardzo zaciętym meczu pokonała Antoninę Kormanek 5/7 6/4 10:7.

Wśród chłopców triumfował Oskar Wielgus, który zaprezentował wyjątkowe umiejętności. Ryszard Rychwalski zdobył drugie miejsce, a Antonii Świat i Jakub Malec miejsce trzecie.

Turniej w Ustroniu był piątym przystankiem naszego cyklu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na turniej w Warszawie na obiekcie WKT Mera, który będzie przedostatnim turniejem przed wielkim finałem - turniejem Masters, zaplanowanym na grudzień.

- Ustroń to przepiękne miejsce, które tętni życiem dzięki takiemu gospodarzowi jak Aleksander Panfil.
Obiekt był świetnie przygotowany, ugościł i zadbał o wszystkich zawodników. Cieszymy się, że ponownie pojawiliśmy się z naszym cyklem w tym miejscu, tym bardziej, że to Ustroń rozpoczął całą przygodę cyklu KidsCUP TOUR! Nie bez znaczenia jest również dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki całego cyklu turniejów, dzięki któremu mamy możliwość zapewnić wszystko co potrzebne każdemu uczestnikowi rozgrywek – powiedział Paweł Marciszewski Koordynator cyklu turniejów KidsCUP TOUR „Śladami Tenisowych Mistrzów”.

KidsCUP TOUR "Śladami Tenisowych Mistrzów" to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje tenis wśród najmłodszych, ale także pozwala odkrywać nowe talenty i budować sportowe marzenia. Każdy uczestnik jest zwycięzcą, ponieważ doświadczenie i przyjemność płynąca z gry przekracza wyniki na tablicy.

 

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA