FRUTUŚ KidsCUP TEAM
Featured

Dwa finały zawodników FRUTUŚ KidsCUP Team

To był deblowy popis zawodników FRUTUŚ KidsCUP Team w turnieju Sobota Cup 2022 (Tennis Europe 2). Nasi zawodnicy od początku turnieju rywalizowali pod czujnym okiem Katki Urbanovej (head coach) i mogli liczyć na cenne rady po każdym kolejnym pojedynku. Efekt tej turniejowej współpracy jest fantastyczny, obydwie nasze pary doszły do finałowych gier.

I choć pary Julia Koper - Maria Małecka oraz Olivier Krupa - Miłosz Szczypka nie podniosły pucharów za zdobycie pierwszego miejsca, ich wynik i pracę w całym turnieju oceniamy bardzo pozytywnie i obiecująco. Konsekwentnie realizowali założenia wyniesione z treningów i imponowali swoim przygotowaniem. W sporcie numer pierwszy zawsze może być tylko jeden, co nie zmienia faktu, że bycie finalistą turnieju europejskiej rangi już samo w sobie jest osiągnięciem dużego kalibru.

Cieszy nas to, że nasi młodzi podopieczni zaczynają się oswajać ze specyficzną turniejową otoczką - mówi Alicja Sierzputowska, odpowiedzialna za FRUTUŚ KidsCUP Team. - Na tym etapie wygrywanie nie jest tak ważne, jak radość z gry, ale widzimy, że w ich przypadku to wszystko łączy się w bardzo pozytywny sposób. Ten turniej - międzynarodowy, o wysokiej randze - był trudnym poligonem, ale z postawy naszych zawodników możemy być naprawdę zadowoleni, bo gra w finale to znakomity wynik. Już niebawem zobaczymy się na pierwszym zgrupowaniu FRUTUŚ KidsCUP Team i jestem pewna, że postępy naszych zawodników będą widoczne.

WYNIKI:
Olivier Krupa (POL) / Miłosz Szczypka (POL)   vs   Max Lorincik (SVK) / Tomas Maruscak (SVK)   6-0 6-2
Olivier Krupa (POL) / Miłosz Szczypka (POL)   vs  Emil Makiela (POL) / Jan Paradowski (POL)  6-3 6-2
Olivier Krupa (POL) / Miłosz Szczypka (POL)   vs   Ignacy Rotko (POL) / Patrik Zeman (CZK)  7-6(2) 6-3
Błażej Krzyśko (POL) / Sebastian Tejerina (POL )  vs   Olivier Krupa (POL) / Miłosz Szczypka (POL)  6-2 6-0

Julia Koper (POL) / Marysia Małecka (POL)   vs   BYE 
Julia Koper (POL) / Marysia Małecka (POL)   vs   Solomia Maria Hryniv (USA) / Maja Sobiesiak (POL)  6-4 6-2
Julia Koper (POL) / Marysia Małecka (POL)   vs   Weronika Gnyś (POL) / Alicja Szwed (POL)  6-3 5-7 10-4
Isabella Angelina Abendroth (GER) / Maja Schweika (GER)   vs   Julia Koper (POL) / Marysia Małecka (POL)  6-4 6-1

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA