KidsCUP Team
Featured

Przyszłe gwiazdy tenisa powalczą za granicą!

Członkowie KidsCUP TEAM spróbują podbić tenisową Europę. Czekają na nich dwa prestiżowe, międzynarodowe turnieje – w Holandii oraz w Turcji.

Zawodnicy i zawodniczki objęci programem KidsCUP TEAM zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w dwóch turniejach drugiej kategorii z cyklu Tennis Europe. Najpierw, w dniach 15-19 lutego, w holenderskim mieście Born odbędzie się „APPROACH TE JUNIOR TOUR Indoor 2024”, gdzie w kategorii wiekowej do lat 12 wystąpią zwycięzcy grudniowego turnieju MASTERS, wieńczącego całoroczny cykl KidsCUP TOUR, który toczony był równolegle do rozgrywek zawodowej ligi tenisowej LOTTO SuperLIGA. Swoje możliwości na tle konkurentów z kilkunastu krajów sprawdzą Ola Koper, Max Sylwestrzak oraz Kuba Sylwestrzak, którzy pojadą do Holandii w towarzystwie trenerki Alicji Sierzputowskiej.

-  Występ w Holandii jest nagrodą za całoroczną pracę i wyniki osiągnięte podczas zeszłorocznego KidsCUP TOUR. Nasi zawodnicy przystąpią do rywalizacji w turnieju głównym, mierząc się w systemie grupowo-pucharowym, co oznacza, że każdy z nich rozegra minimum trzy mecze singlowe – mówi Alicja Sierzputowska.

Turniej w Born ma charakter międzynarodowy, a swój udział w nim zapowiedzieli reprezentanci  takich nacji jak: Szwajcaria, Holandia, Belgia, Kazachstan, Litwa, Portugalia, Australia, Chorwacja oraz Rumunia.

Po holenderskich emocjach przyjdzie czas na zmagania w Turcji, gdzie o zwycięstwo w turnieju SOUL CUP powalczą najstarsi członkowie KidsCUP TEAM, a więc Julia Koper oraz Igor Bartnik. Podobnie jak ich młodsi koledzy, oni również mają zapewniony udział w głównej drabince turniejowej, w której wystąpią aż 64 osoby. Walka o zwycięstwo toczona będzie w dniach 17-22 lutego br. w Stambule.

- Liczę na dobry występ Julii oraz obchodzącego niedawno swoje trzynaste urodziny Igora. Rywalizacja z zagranicznymi zawodnikami na pewno wyzwoli w nich dodatkowe pokłady energii, a nabyte w ten sposób międzynarodowe doświadczenie będzie procentować w kolejnych startach – dodała Alicja Sierzputowska.

O zagranicznych występach naszych zawodników będziemy szczegółowo informować w kanałach social media KidsCUP.

 

Sponsorem Strategicznym projektu KidsCUP TEAM jest PKO Bank Polski.

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA